KOMPEXNÝ SERVIS
KOMPEXNÝ SERVIS Všetko pod jednou strechou - ZMLUVY, KOLKY, KATASTER, OVERENIE PODPISOV, HYPOTÉKA, PRÁVNY SERVIS...
RIEŠENIE HYPOTÉKY
RIEŠENIE HYPOTÉKY Naša realitná kancelária Vám k realitným službám ponúka služby HYPOŠPECIALISTU.
SLUŽBY ADVOKÁTA
SLUŽBY ADVOKÁTA Naša kancelária Vám k realitným službám poskytne bezplatné právne poradenstvo v spolupráci s advokátskou kanceláriou.
PRÁVNA OCHRANA
PRÁVNA OCHRANA Naše zmluvy sú autorizované advokátom, čím Vám poskytujeme najvyššiu právnu ochranu pri predaji Vašej nehnuteľnosti.
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Predávame budovu mlyna v obci Močenok na pozemku 4000 m2

Cena:
160 000,00 €
Kraj: Nitriansky kraj
Okres: Šaľa
Obec: Močenok
Kategória: Historické objekty
Zastavaná plocha: 0 m2
Plocha pozemku: 4000 m2
Vek objektu: 1910
Počet miestností: 0
Konštrukcia: tehlová
Energ. certifikát: neuvedené
Parkovanie:vyhradené parkovanie
 
ID inzerátu:245

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

* Lokalita - Močenok je vzdialený 18 km od krajského mesta Nitra, 7 km od okresného mesta Šaľa. Má dobré napojenie na diaľničný privádzač R1 pri obci Pata. Nehnuteľnosť sa nachádza v intraviláne obce v obytnej zóne a zároveň v dotyku s priemyselnou zónou (komerčné priestory, výrobná činnosť). V obci Močenok je kompletná občianska vybavenosť porovnateľná s mestom - škola, škôlka, obchody, supermarket, zdravotné stredisko, pohostinské a reštauračné služby, pošta, vzdelávacie a kultúrne organizácie, rôzne spolky a záujmové združenia, športové kluby a podobne.

* Popis nehnuteľnosti - pozemok štvorcového tvaru má rozlohu cca 4000 m2 (parcely registra "E"). Na pozemku sú umiestnené viaceré stavby, pričom dominantnou je pôvodne štvorpodlažná budova mlyna s prístavbou. K nehnuteľnosti je pohodlný prístup z miestnej asfaltovej komunikácie. Ďalšie objekty sú drobnejšieho charakteru, celkovo objekt od roku 1990 neslúži svojmu pôvodnému účelu. V roku 2015 bola v z bezpečnostných dôvodov odstránená poškodená mlynská technológia a drevené podlažia. V objekte sa postupne vykonávajú práce na úprave a uskladňovaní materiálu z dreva. Budova mlyna a jeho prístavby je napojená na inžinierske siete - elektrická, vodovodná aj plynová prípojka sú privedené na pozemok, kanalizácia sa nachádza v tesnej blízkosti. Na pozemku je vybudovaná vlastná studňa.

* Možnosti využitia nehnuteľnosti:
Rekonštrukcia - rozsiahlejšia oprava hlavnej budovy pre účely využitia na výrobné alebo skladovacie priestory. Z hľadiska statiky murivo nejaví známky poškodenia (sadanie, praskanie, zatekanie). Strešná konštrukcia je tiež pomerne zachovalá, avšak celá budova je v pôvodnom stave bez dlhodobejších investícii a zásahov, čomu zodpovedá aj celkový technický stav.
Odstránenie stavby - možnosť využitia tehál, stavebného reziva, vodného zdroja, oplotenia a pod. Objekty sú vybudované z veľmi kvalitnej, vyše 100-ročnej pálenej tehly. Drevené časti sú zachovalé a využiteľné na rôzne účely. Z hľadiska kubatúry je možnosť vytvorenia 4-6 krovných konštrukcii v novostavbách (celý krov resp. priznané hrady, trámy). Predpokladaný objem muriva je cca 200.000 tehál, čo pri súčasných cenách 0,25 - 0,40 € / ks je zisk 50.000 - 80.000 € z odpredaja v závislosti od nákladov na čistenie a balenie. Pri predpokladanej aspoň čiastočnej svojpomocnej demontáži je vysoký predpoklad návratnosti vstupnej investície za nehnuteľnosti vo výške cca 50% nákladov.
Ďalšie možnosti využitia - stavebný dvor, sídlo firmy, parkovanie automobilov, výstavba nájomných bytov, individuálna bytová výstavba. Celková výmera pozemkov 4000 m2 umožňuje širokú využiteľnosť pre investičné alebo developerské zámery.

Cena 160 000 € vrátane kompletného právneho servisu a poplatkov spojených s prevodom vlastníctva nehnuteľnosti. V prípade záujmu o obhliadku kontaktujte Mgr. Peter Frančík 0948781211.

Maklér:

makler
Maklér:Mgr. Peter Frančík
Telefón:0948781211
E-mail:peter.francik-ZVNC-rkkb.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.